A) wykładzina ALIK ma 2,4 m szerokości i kosztuje 36,60 zł za 1 metr bieżący
Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny?

b) Wykładzina Bielik ma 2,5 m szerokości i kosztuje 14,80 1 metr kwadratowy .
Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny?

Proszę obliczenia z wynikami ... nie same wyniki
Z góry Dziękuje

2

Odpowiedzi

2010-02-09T17:41:31+01:00
A)
Obliczmy jaką długość wykładziny potrzebujemy, aby uzyskać powierzchnię 1m².
l*2,4m = 1m²
l = 1m² / 2,4m = 0,42m

Obliczmy cenę takiej długości dywanu:
36,60[zł/m] * 0,42m = 15,37zł

b)
Obliczmy jaką długość wykładziny potrzebujemy, aby uzyskać powierzchnię 1m².
l*2,5m = 1m²
l = 1m² / 2,5m = 0,4m

Skoro 0,4m bieżącego kosztuje 14,80zł to 1m bieżący kosztuje:
14,80[zł/m] / 0,4m = 37zł
2010-02-09T17:45:30+01:00
A) P=a*b=2,4*1=2,4m²
2,4m² ----> 36,60zł / :2,4
1m² ---> 36,60:2,4=15,25zł -odp.

b) 1m*1m=1m²
1m² ---->14,80zł /*2,5
2,5m²--->14,80 * 2,5=37zł-odp.

na stówe to jest dobrze , bo takie samo zadanie robiliśmy na lekcji ;)