Odpowiedzi

2010-02-09T17:52:03+01:00
Za 2\5 sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kg szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował Kg sera ????
0,30*18,20=5,46zł za szynkę tyle zapłacił
11,26-5,46=5,80
25dag=5,80
1kg=x
x=5,80/0,25=23,20
kg sera kosztuje 23,20
2 2 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T17:56:04+01:00
Ser = 0,4kg - 1kg=?
szynka = 0,3kg 1kg=18,20
suma = 11,26zł
0,1kg szynki = 18,20 : 10= 1,82zl x 3 = 5,46zl
ser = 11,26 - 5,46 = 5,8 zł
0,1kg = 1,45zl x 4 = 14,5 zl
4 4 4