Organizatorzy balu karnawałowego musieli wyliczyć, jaki fundusz jest potrzebny,
aby przygotować poczęstunek. Założono, że na balu będzie 120 osób, a na każdą z nich przypadnie: dwa ciastka, jedna paczka paluszków, pół litra soku, 3 owoce kiwi, pół litra wody mineralnej oraz 2 czekoladowe jajka-niespodzianki. Oblicz, ile pieniędzy wydanona poczęstunek, jeżeli produkty kosztowały:
1 paczka paluszków - 1,5 zł , 1 jajko-niespodzianka - 3 zł , 1 owoc kiwi - 0,6 zł,
1 ciastko - 2 zł, 1 litr soku - 2,6 zł, 1 litr wody mineralnej - 1,4 zł.

2

Odpowiedzi

2010-02-09T18:20:59+01:00
1,5złx150=225zł-paluszki
4złx150=600zł-ciastko
2,6złx150=390:2=195zł-sok
1,8złx150=270zł-kiwi
0,7złx150=105zł-woda mineralna
6złx150=900zł-jajko niespodzianka
razem=2295zł

Kiedyś miałam to zadanie w szkole :)
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T21:39:36+01:00
1 paczka paluszków - 1,5 zł , 1 jajko-niespodzianka - 3 zł , 1 owoc kiwi - 0,6 zł,
1 ciastko - 2 zł, 1 litr soku - 2,6 zł, 1 litr wody mineralnej - 1,4 zł.
dwa ciastka, jedna paczka paluszków, pół litra soku, 3 owoce kiwi, pół litra wody mineralnej oraz 2 czekoladowe jajka-niespodzianki.

2 * 2 = 4
1 * 1,5=1,5
1/2 * 2,6 = 1,3
3 * 0,6=1,8
1/2 * 1,4 = 0,7
2 * 3 = 6

4 + 1,5 + 1,3+ 1,8 + 0,7+ 6=15,3

15,3 * 120 =1836

Odp : Należy przeznaczyć na to 1836zł
6 4 6