1/ Za 1,4 kg cytryny i 2,3 kg pomarańczy zapłacono 20,77 zł
kilogram cytryny kosztuje 4,65 zł. iLe kosztuje kg pomarańczy


2/ joasia kupiła 75 dag papryki po 5,60 zł za kg , 235 g orzechów
po 38 zł za kg i 1,6 kg pomidorów po 4,55 zł za kilogram?
Czy 30 zł wystarczy jej na zakupy?

3/ Do szkolnej stołówki kupiono 45,5 kg kapusty po 1,75 za kilogram , 3,48 kg selera po 3,99 zł za kilogram , 20 kg marchewki po 0,85 zł za kilogram i 12,6 kg pietruszki po 1,05 zł za kilogram. Ile kosztują łocznie wszystkie zakupy?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T19:11:04+01:00
Zad.1
x-cytryna
y-pomarańcze

1,4x+2,3y=20,77
1x=4,65

1,4*4,65+2,3y=20,77
6,51+2,3y=20,77
2,3y=14,26
y=6,20zł

zad.2
0,75*5,60+0,235*38+1,6*4,55=4,2+8,93+7,28=20,41
odp.tak starczy jej 30 zł na zakupy

zad3

45,5*1,75+3,48*3,99+20*0,85+12,6*1,05=79,625+13,8852+17+13,23=123,74 zł