×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napiszcie mi coś na temat Asyryjczyków Proszęę

Bo mam zrobić na ten temat gazetkę ścienną ://
3

Odpowiedzi

2009-10-11T09:59:33+00:00
Stworzone przez Asyryjczyków państwo ze stolicą w Niniwie (okolice obecnego Mosulu) istniało od początków II tysiąclecia do 612r. p.n.e. Inne główne miasta Asyrii: Aszur, Kalchu, Durr Szarrukin. Asyria była o ustroju teokratycznym - król był jednocześnie najwyższym kapłanem. Członkowie rady królewskiej wywodzili się z uprzywilejowanej warstwy wojowników (dzierżawców królewskich, mających obowiązek służby wojskowej i składania danin). Ziemię uprawiali rolnicy i ludność zależna. Rozwój Assyrii opierał się na rolnictwie i handlu gdyż przez miasta asyryjskie przebiegały główne szlaki handlowe łączące Zatokę Perską z Morzem Śródziemnym. Ponadto państwo czerpało ogromne zyski z wypraw wojennych.

Największe imperium ówczesnego świata
0 0 0
2009-10-11T09:59:36+00:00
Asyryjczycy, plemiona semickie zamieszkujące obszar pn. Mezopotamii, między rzeką Tygrys a jej lewymi dopływami Wielkim Zabem i Małym Zabem, na którym pojawili się pod koniec III tysiąclecia p.n.e. Uznawani za twórców państwa asyryjskiego (Asyria). Duży wpływ na kulturę Asyryjczyków mieli Sumerowie, Akadowie (język asyryjski jest jednym z gł. dialektów języka akadyjskiego) oraz ich najbliżsi sąsiedzi Babilończycy.

Asyryjczyków charaktyzowała ogromna prężność polityczna i organizacyjna (m.in. III/II tysiąclecie p.n.e. zakładali w Anatolii kolonie handlowe o dużym znaczeniu), byli prekursorami w stosowaniu techniki oblężniczej, posiadali znakomitą armię.
0 0 0
2009-10-11T10:00:55+00:00
Mieszkańcy Asyrii, leżącej na północ od ośrodków wcześniejszych cywilizacji, Sumeru i Akadu, byli przez setki lat kulturowo zacofani w stosunku do swoich sąsiadów z południa. W czasach Sargona Wielkiego i Urnammu tylko chwilowo ziemie asyryjskie zostały zjednoczone z dolną Mezopotamią. Spowodowało to późniejsze wytworzenie się państwowości. Jak informują zapiski asyryjskie, pierwsi królowie tego ubogiego kraju byli nomadami i mieszkali w namiotach. Trudne warunki egzystencji wymusiły poniekąd stworzenie państwa o charakterze wojskowym. Dzięki położeniu na północy Mezopotamii rozwój Asyrii opierał się na handlu, gdyż przez miasta asyryjskie przebiegały główne szlaki handlowe łączące Zatokę Perską z Morzem Śródziemnym. W czasach pokoju chłopi asyryjscy uprawiali rolę.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci