13) zapisz układ równań do informacji: "Ania zapłaciła 10zł za dwie czekolady i 4 batony. Kasia zaś za 2 takie same batony i 3 takie same czekolady zapłaciła 9zł".
14) 20 dag czekoladek kosztuje 4,4 zł. Ile dekagramów tych czekoladek można kupić za 5,5 zł?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T19:14:40+01:00
13)
x-czekolady
y-batony
2*x+4*y=10
2*y+3*x=9
14)
20 dag-4,4
x-5,5
4,4x=5,5*20
4,4x=110
x=25 dag
2 5 2
2010-02-09T19:15:14+01:00
13)
x- czekolady
y- batony

2x+4y=10 zł
2y+3x=9zł
i to oczywiscie trzeba klamra złaczyc

14)
jezeli
20 dag- 4,4zł
to
x dag - 5,5 zł

teraz proporcja
20*5,5 = 4,4x
x=25 dag
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-02-09T19:18:39+01:00
14) 20 dag czekoladek kosztuje 4,4 zł. Ile dekagramów tych czekoladek można kupić za 5,5 zł?

Ad. 13
czekolada - x
batony - y

2x + 4y = 10
2y + 3x = 9

Ad. 14

20dag - 4,4 zł
x dag - 5,5 zł

x = 20 * 5,5 / 4,4
x = 110/ 4,4
x = 25 dag

Odp: Za 5,5 zł można kupić 25dag.
1 5 1