Jacek chce kupić 2 litry soku owocowego . Ma do wyboru sok w opakowaniach o pojemności 0,4 litra w cenie 2 ,10 zł za jeden kartonik lub w opakowaniach o pojemności 1 litra w cenie 4,20 zł za litr . Oblicz , w którym rodzaju opakowania zakup będzie tańszy i o ile

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T19:19:49+01:00
Pojemność 1litr - 4,20
2 litry - 2*4,20 = 8,40

pojemność 0,4litra - 2,10
2litry = 5*0,4
2litry - 5*2,10 = 10,50

Odp: Tańszy zakup będzie kupując kartony jedno litrowe . Będzie on tańszy o 2,10zł.
2010-02-09T19:20:39+01:00
Opakowanie 0,4l - 2,10zł
Opakowanie 1 l -4,20zł
Chce kupi 2 litry więc:
Gdy kupi 2x opakowanie 1 litrowe zapłaci - 2x4,20 =8,40zł
Gdy kupi 5x opakowanie 0,4litrowe zapłaci - 2,10x5=10,50zł

Zakup będzie tańszy gdy kupi 2x po 1 litr. Zakup będzie tańszy o :10,50-8,40=2,10zł.
2010-02-09T19:26:55+01:00
Mi się wydaje że tak:
2l ÷ 0,4 = 5
5×2,10=10,50zł - sok 0,4l
2l×4,20zł=8,40zł - sok 1l
10,50zl-8,40zł=2,10zł - o ile tańszy

;))