"Marcin kupil 5 półlitrowych opakowan kefiru, kazde po 1,5 zł , oraz 3 litrowe opakowania przecieru owocowego, kazde po 5 zł.Z czesci tych artykułow sporzadzil 2,5 litra koktajlu i obliczyl, ze koszt tego napoju jest rowny 9,5 zł"
Na podstawie danych informacji zapisano uklad równań :
x + y =2,5
3x + 5y = 9,5
Wiedząc, ze rozwiazaniem tego ukladu jest para liczb (1,5, 1), oblicz ile kosztowal kefir uzyty przez Marcina do sporzadzenia koktajlu.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T19:31:50+01:00
Rozwiązujesz układ
za x dajesz kefir, to 0,5litra
a za y przecier
potem to co Ci za x wyjdzie czyli 1,5 mnożysz razy trzy bo w tym równaniu drugim było 3x wyjdzie Ci ile za kefir zapłacił