Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T20:42:33+01:00
Dane:
x- waga zakupionych jabłek
y- waga zakupionych gruszek
20kg- waga zakupionych jabłek i gruszek
2,40 zł- cena 1kg jabłek
4,80 zł- cena 1kg gruszek

Rozwiązanie:
{x+y =20
{2,40x +12= 4,80y

{x=20-y
{2,40x+12=4,80y

2,40(20-y)+12=4,80y
48-2,40y +12=4,80y
60 - 2,40y=4,80y |+2,40y
60=6y |:6
10=y

x=20-10=10

{x=10
{y=10

Odp:Zakupiono 10 kg gruszek i 10kg jabłek.