Odpowiedzi

2010-02-09T20:39:54+01:00
A więc tak:

Każdy człowiek wierzący powinien przeciwstawić się złu. Nie należy go tylko nie tolerować, bo wtedy jesteśmy współwinni złu, np. gdy coś ktoś ukradnie i my nie zareagujemy, to będziemy pociągnięci do odpowiedzialności za współudział. Należy zło przezwyciężać dobrem. Gdy ktoś zachowa się nie grzecznie wobec nas, lub zrobi nam coś złego, nie mścijmy się na nim. agresja budzi agresje. Należy mu wytłumaczyć, że źle zrobił. Należy się modlić za takie osoby, aby zmieniły swoje postępowanie. Przede wszystkim należy zmienić na samym początku swoje postępowanie. Zacznijmy od siebie, nie czyńmy niczego złego. Gdy każdy będzie pracował nad swoim charakterem, nikt nie będzie czynił zła


Liczę na naj :)
4 3 4
2010-02-09T20:41:43+01:00
Według mnie, powinien być dobry i nie dawać się wciągnąć w nic złego. Bóg na pewno go wynagrodzi, bo każdy z nas został stworzony by czynić dobro. A walczyć ze złem można na różne sposoby np zwalczać zło, czyli próbować nawrócić złych ludzi i pomagać tym biedniejszym których wszyscy od siebie odpychają.
4 2 4
2010-02-09T22:57:53+01:00
Człowiek wierzący powinien przeciwdziałać złu. Ale jaką ma przyjąć postawę? Każdego od dziecka uczy się co jest złe. I tak też powinno być nadal. Wszystkie dzieci powinny być wychowywane pod kątem rozróżniania co jest złe a co dobre. Człowiek nie powinien tolerować zła, które dzieje się wokół niego, lub na jego oczach. Powinien przeciwdziałać. Niestety we współczesnym świecie dobro zanika. Jest przysłonięte pędem życia jakie obecnie panuje. Pytanie: jak z tym walczyć? nie jest łatwo odpowiedzieć na nie. Aczkolwiek powinniśmy pokazywać naszym najbliższym czym jest dobro i czynić je. Nie powinniśmy szukać zemsty. Bo człowiek wierzący nie szuka zła, a tylko go odtrąca. Moim zdaniem modlitwa też powinna nam w tym pomóc, w tej wytrwałości, by nie wciągnąć się w zło jakie nas otacza.. A jedynie zwalczać je dobrem.

Mam nadzieję że pomogłam,
Pozdrawiam ;)
2 4 2