Odpowiedzi

2010-02-09T20:57:49+01:00
Jeżeli cena jest taka sama "Metr materiału 1 gatunku kosztował 14,5 zł, zaś metr materiału 2 gatunku kosztował 14,50 zł" to nie da się tego obliczyć. Ponieważ za 25 metrów trzeba by zapłacić 362,5 zł. Coś jest źle napisane.

edit: autor napisał że 2 gatunek kosztował 12 zł więc odp:

x - liczba metrów materiału 1 gatunku
y- liczba metrów materiału 2 gatunku

Równanie
x + y= 25
14,5x + 12y = 325

x=25-y
14,5(25-y) + 12y = 325

362,5 - 14,5y + 12y = 325
2,5y = 37,5/:2,5
y=15

x = 25 - y
x = 25 - 15
x = 10

x=10, y=15
7 4 7