1.na podstawie dostepnych zrodeł informacji wymien nazwy trzech najwiekszych stadnin koni w polsce. podaj rasy hodowlanych w nich koni.
2.wyjasnij , dlaczego mimo duzo wiekszej liczby osob pracujacych w rolnictwie polska ma podobny do innych krajow udział rolnictwa w tworzeniu pkb1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T00:32:44+01:00
Zad.1
- Stadnina koni w Jaroszówce- hodowane są konie pelnej krwi oraz pol krwi angielskiej, te konie sa przeznaczone do celow sportowych.
- Stadnina koni Michałów- największa w Polsce stadnina koni arabskich, Ponadto stadnina hoduje kuce sztlandzkie i konie małopolskie o maści tarantowatej.
- Stadnina koni w Mieczownicy- konie małopolskie

Zad.2
Różnice między rolnictwem polskim i unijnym w zakresie wielkości gospodarstw, ich produkcyjności, uzbrojenia pracy i jej wydajności, a także efektywności produkcji, poziomu i struktury jej kosztów są bardzo duże. Do tego dochodzą ogromne różnice w organizacji i sprawności funkcjonowania rynku, a także wielkości wsparcia udzielanego rolnictwu. Konsekwencją są różnice w wielkości uzyskiwanych dochodów rolniczych w przeliczeniu na gospodarstwo, jednostkę powierzchni lub jednego zatrudnionego. Jeśli jednak uwzględnić wielkość dochodów rolniczych oczyszczonych z subsydiów, uzyskane z 1 ha ziemi użytkowanej rolniczo są one prawie równe.
Porównanie tych liczb wskazuje, co decyduje o przewagach i słabościach sektora rolniczego. Wskazuje także problemy, które należy rozwiązywać, aby zrównywać ekonomiczne warunki produkcji rolniczej w Polsce z unijnymi.
25 4 25