Miesięczny bidżet rodziny państwa Pieniążek w lutym 2009 roku wyniósł 3200zł. Rozkład wyadtków był następujący :

opłaty - 0,3
rozrywka - 0,05
lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia - 0,1
dodatkowe wydatki - 0,15
jedzenie - 0,4

Zadania :
wskaż prawdziwe zdania :
a. Rodzina państwa Pieniążek wydaje miesięcznie 1500 zł na opłaty.
b.Rodzina państwa Pieniązek wydaje więcej pieniędzy na przyjmności niż na lekcje gry na krzypchach dla Krzysia
c.Rodzina państwa pieniązek wydaje miesięcznie na opłaty 320zł mniej niż na jedzenie.
d. Rodzina państwa pieniązek wydaje na jedzenie 28zl wiecej niż na dodatkowe wydatki.

Prosze o uzasadnienie odpowiedzi ..

Next . zadanie
Krzyś Pieniążek miesięcznie ma osiem lekcji gry na skrzypcach. Ile kosztuje jedna lekcja ?

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T13:59:49+01:00
Opłaty - 0,3 = 960zł
rozrywka - 0,05= 160zł
lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia - 0,1= 320zł
dodatkowe wydatki - 0,15=480zł
jedzenie - 0,4= 1280zł
Prawdziwe zdania:
c) bo 1280-960=320

320:8=40zł- tyle kosztuje jedna lekcja
3 5 3
2010-02-10T14:03:27+01:00
Lekcja krzysia:
320zł:8=40zł
jedna lekcja kosztuje 40 zł.
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T14:05:26+01:00
Zdanie c)

opłaty 3200 * 0,3 = 960

jedzenie 3200 - 0,4 = 1280

1280 960 = 320

Next zadanie
lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia - 0,1
3200 * 0,1 = 320

320 : 8 = 40
Odp. Jedna lekcja kosztuje 40 zł.
3 5 3