Miesięczny bidżet rodziny państwa Pieniążek w lutym 2009 roku wyniósł 3200zł. Rozkład wyadtków był następujący :

opłaty - 0,3
rozrywka - 0,05
lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia - 0,1
dodatkowe wydatki - 0,15
jedzenie - 0,4

zadanie .

W styczniu państwo Pieniążek wydali 3/4 swojego miesięcznego budżetu na opłaty oraz na jedzenie (w styczniu również wynosił 3200zł). O ile złotych mniej wydali oni na jedzenie i opłaty w lutym niz w styczniu ?

Następne

Panstwo Pieniążek pieniądze przeznaczone na dodatkowe wydatki w lutym wydali na moalowanie mieszkania. Ile litrów farby mogli kupic jeżeli 1 litr kosztuje 12,60 zł?

3

Odpowiedzi

2010-02-10T14:42:08+01:00
Luty
opłaty-0,3*3200=960zł
jedzenie-0,4*3200=1280zł
960zł+1280zł=2240zł-wydatki na opłaty i jedzenie w lutym

styczeń
3200*¾=2400zł-wydatki na opłaty i jedzenie w styczniu

1.
2400zł-2240zł=160zł-o tyle mniej wydali na jedzenie i opłaty w lutym
odp.w lutym wydali o 160zł mniej na opłaty i jedzenie niż w styczniu
2.
dodatkowe wydatki
0,15*3200=480zł
480:12,6zł(litr farby)=38-tyle litrów farby mogą kupić
38*12,6zł=478,8zł-zostaje1,2zł reszty
odp.mogą kupić 38 puszek farby
1 4 1
  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T14:42:45+01:00
3200zł x 0,3 = 960zł
3200zł x 0,05 = 160zł
3200zł x 0,1 = 320zł
3200zł x 0,15 = 480zł
3200zł x 0,4 = 1280zł


0,4 + 0,3 = 0,7
960 + 1280 = 2240
2240 x 3/4 = 1680
2240 - 1680 = 600


480 / 12,60 = 38,(095)
można kupić 38 litrów farby
1 3 1
2010-02-10T20:33:36+01:00
Zadanie 1
W styczniu :
3200 zł : 4 = 800 zł
800 zł x 3 = 2400 zł

W lutym :
1280 zł + 960 zł = 2240 zł

2400 zł - 2240 zł = 160 zł
Odp. W lutym wydali 0 160 złotych mniej .

Zadanie 2
3200 zł x 0,15 = 480 zł

12,60 zł x 38 = 478,80 zł
Odp. Będą mogli kupić 38 litry farby .

Proszę
Magda ;-)
3 3 3