1.Klasy szóste pojechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy . W wycieczce wzieło udział 49 uczniów i 4 dorosłych opiekunów. Koszt wycieczki dla ucznia wyniósł 36 złotych a dla opiekuna 46 złotych. Jaki był łączny koszt wycieczki ?




2. Do stołówki kupiono 80 opakowań makaronu po 5,50 zł na opakowanie i o 15 mniej opakowań ryżu po 4,20 zł za opakowanie. Na zakupy hurtownia udzieliła 5% rabatu. Ile zapłacono za zakupy?



+ daje naj. :)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-10T14:59:53+01:00
Zad.2
80*5,5zł=440zł- makaron
80-15=65
65*4,2=273zł - ryż
440zł+273zł=713zł
713zł*5%=35,65zł - tyle rabatu
713zł-35,65zł=677,35zł - tyle zapłacił

zad.1
(49*36)+(4*46)=1764+184=1948zl
2010-02-10T15:23:34+01:00
1
49*36+4*46=1764+184=1948