Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-10-11T14:45:25+02:00
Mialam to zadanie juz w szkole :) więc:
2l= 2,60zł
1,5l= 2,26 zł

15x2,60=39 zł
20x2,26= 45,20 zł

45,20-39= 6,20 zł

Odpowiedź: zaoszczędzisz 6,20 zł ;-)
2009-10-11T14:47:04+02:00
2l-2,60zł
1,5l - 2,26zł

15<razy> *2,60zł = 39 złotych

a potem

2,26zł. * 20= 45.2 złotych


45.20zł - 39.00zł = 6,20 zł
Odp: Kupująć w butelkach 2l niż 1.5 lzaoszczędzimy 6.20 zł

  • hequ
  • Początkujący
2009-10-11T14:47:40+02:00
30l oranżady to 15sztuk butelek 2l (30/2) lub 20 butelek po 1,5l (30/1,5).
15 butelek 2l kosztuje (15x2,6) 39zł,
20 butelek 1,5l kosztuje (20*2,26) 45,2zł.
Oszczędzamy (45,2 - 39) 6,2zł.