Odpowiedzi

2010-02-10T16:31:21+01:00
2010-02-10T16:44:40+01:00
1.a)5/12:2 i 1/7=5/12*7/15=7/36
b)(3i1/2+5i1/3):2i1/4=(3i3/6+5i2/3)*4/9=8i5/6*4/9=53/6*4/9 = 106/27=3 i 25/27

2.x-1metr
0,6x=12,6 /:0,6
x=21 (zł)

14,5*21=304,5 (zł)
Odp.Za 14,5 metra listwy trzeba zapłacić 304,5 zł.

;))
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T16:46:17+01:00
A) 5/12 : 2 i 1/7= 5/12 : 15/7= 5/12 × 7/15= 7/36
b) (3 i 1/2 + 5 i 1/3) : 2 i 1/4= (7/2+ 16/3) : 9/4= (21/6 + 32/6) : 9/4=
= 53/6 × 4/9= 106/27= 3 i 25/27

2) 12,6zł /6= 2,1zł cena 0,1 m
2,1zł × 5= 10,5m cena 0,5 metra
14,5m/ 0,5m= 29
10,5zł × 29=304,5 zł
Odp. Za 14,5 metra takiej listwy tzreba zapłacić 304,5 zł.