Z góry dzięki:) i sorry że tak mało punktów

1)tomek waży 38 kg, jego tata jest od niego dwa razy cięższy, a mama waży 22 kg mniej od taty. Ile waży mama tomka?

2)iloraz 22,922:0,73 to?wynik

3)wczasy w promocji kosztowały 2400zł. Po pewnym czasie podrożały o 20%. Ile kosztują teraz te wczasy??

4)Obwód równoległoboku jest równy 50cm. Jeden z jego boków ma długość 12cm.Jaką długość ma drugi bok tego równoległoboku??

..............................................................................
do tych zadań proszę obliczenia i odpowiedź

1)klasy szóste pojechały na jednodniową wycieczkę do warszawy. W wycieczce wzięło udział 49 uczniów i 4 dorosłych opiekunów. Koszt wycieczki dla ucznia wyniósł 36zł, a dla opiekuna 46zł. Jaki był łączny koszt wycieczki?

2)do stołówki kupiono 80 opakowań makaronu po 5,50 zł za opakowanie i o 15 mniej opakowań ryżu po 4,20 zł za opakowanie. Na zakupy hurtownia udzieliła 5% rabatu. Ile zapłacono za zakupy?

3)podłoga w hali magazynowej ma krztałt prostokąta o bokach 75m i 50m. Zaplanowano dwukrotne pomalowanie podłogi farbą. Jeden litr farby wystarcza na pomalowanie 10m² podłogi. Farbę można kupić w 7,5l opakowaniach, a jedno takie opakowanie kosztuje 46,80zł. Ile będzie kosztowała farba potrzebna do pomalowania tej podłogi?

3

Odpowiedzi

2010-02-10T17:07:40+01:00
1. 2*38 = 78 kg
78-22=56kg
Odp : Mama wazy 56kg.

2. 22,922:0,73=31.4

3. 2400zł = 10% - 240 zł
2 * 240zł = 480zł
2400 + 480 = 2880 zł
Odp : Teraz kosztują 2880 zł

4 50 - (2*12) = 50 - 24 = 26
26 / 2 = 13
Odp : Drugi bok ma 13cm.






1. 49ucz. * 36zł = 1764 zł
4dor.*46zł = 184 zł
1764 + 184 = 1948 zł
Odp : Łączny koszt wycieczki wyniósł 1948zł

2. 80op. * 5.5zł = 440zł
80-15= 65op.
65op. * 4.2zł = 273 zł
440+273 = 713 zł
10% - 71.3 zł 5% - 35.65zł
713-35.65 = 677.35 zł

Odp : Za zakupy zapłacono 677.35 zł.


3.
75 m * 50m = 3750 m kw.
3750 * 2 (bo dwukrotnie pomalowanie) = 7500m kw.
7.5 l * 10m.kw = 75m kw.
7500 / 75 = 100 opakowań
100 * 46.80zł = 4680 zł

Odp : Będzie kosztowała 4680 zł


Licze na naj .. ;))
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T17:13:22+01:00
1. Tomek- 38 kg
Tata- 38kg * 2= 76 kg
Mama- 76kg- 22kg= 54kg
Odp. Mama Tomka waży 54kg.

2. 22,922:0,73= 2292,2 : 73= 31,4

3. 2400 zł* 20%= 480 zł
2400zł + 480zł= 2880zł
Odp. Wczasy kosztują teraz 2880zł.

4. Obw= 2*a+2*b
50cm= 2*12cm+2*b
50cm=24cm+2*b
50cm-24cm=6cm
b= √6 = 3 cm
Odp. Drugi bok ma długość 3 cm.

1) Uczniowie: 49 * 36 zł= 1764 zł
Opiekunowie: 4 * 46zł= 184zł
Suma: 1764+184= 1948 (zł)
Odp. Łączny koszt wycieczki wyniósł 1948 zł.

2)Makaron: 80* 5,50zł= 440zł
Ryż: 80-15= 65
65* 4,20zł= 273zł
Suma: 440zł+273zł= 713zł
713zł*5%= 35,65zł
713zł- 35,65zł= 677,35zł
Odp. Za zakupy zapłacono 677,35zł.

3) P= a*b
P= 75m * 50m= 3750m ²
3750m² * 2= 7500 m²
7500m²:10m²= 750l
750l:7,5l= 100
100*46,80zł= 4660zł
Odp. Farba będzie kosztowała 4660zł.
10 4 10
2010-02-10T17:18:18+01:00
Zad 1.
Waga taty 38 * 2 = 76kg
Waga mamy 76-22=54
Zad 2
31,4
zad3
20%=2/10
2/10 * 2400zł= 480 zł
2400 + 480= 2880zł- tyle kosztują
Zad4
Bok a = 12 cm
Obwód = 50 cm
B – drugi bok
50 cm= (12cm *2) + (b*2)
50cm= 24 +2b
2b= 50 – 24
2b= 26
B= 13cm
……………….
Zad1
(49 * 36zł) + (4 * 46zł)= 1764+184=1948- łączny koszt wycieczki
Zad 2
80*5,50=440zł
80 – 15=65- tyle było opakowań ryżu
65*4,20=273zł
440zł + 273zł=713zł
5%=5/100
5/100*713=35,65
713- 35.65=677,35zł- tyle zapłacono za zakupy
Zad3
Pole hali = 75m*50m=3750m2
3750/10=573- tyle litrów farby jest potrzebne
Do obliczenia ile potrzeba puszek:
573/7,5=76,4(trzeba uznać ze trzeba kupić 77 puszek farby)
Ile będzie kosztować:
77*46,8=3603,60 zł

2 5 2