Odpowiedzi

2010-02-10T17:36:24+01:00
X - cukierki pierwszego gatunku
y - cukierki drugiego gatunku

(2x+3y) / 5 = 13.8
(x+3y) / 4 =1 4.25

2x + 3y = 69
x + 3y = 57

x= 12
y= 15
Odp.Cukierki pierwszego gatunki kosztuja 12zł/kg a cukierki 2 gatunku 15zł/kg