Odpowiedzi

2010-02-10T18:51:02+01:00
C - cena jednego chleba
3c - cena 3 chlebów

a mam pytanie nie ma tam jeszcze jednej danej bo nie można obliczyć ceny z jedną daną
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T18:52:20+01:00
Jeśli jeden chleb kosztuje c zł
to trzy chleby kosztują c*3 czyli 3c zł
1 2 1
2010-02-10T18:52:27+01:00
Skoro jeden kosztuje c zł to trzy będą kosztowały 3 razy c czyli po prostu 3c
c razy 3=3c