Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T20:09:57+01:00
1. Scena z wypiciem eliksiru:
Podczas podroży z Irlandii do Kornawalii, gdzie mają się odbyć zaślubiny Izoldy oraz króla Marka (władcy Kornwalii) Izolda oraz Tristan wypijają eliksir miłości, powierzony służce Brangien, a przygotowany dla Izoldy i króla Marka (matka Izoldy zdawała sobie sprawę z faktu, że młodej dziewczynie trudno będzie pokochać starszego mężczyznę jakim był król, dlatego postanowiła ułatwić jej zadanie sporządzając owy eliksir). Młodzi automatycznie zakochali się w sobie bez pamięci.

2. Scena śmierci Tristana:
Tristan czując że idzie śmierć czekał na przypłynięcie statku oraz wiadomość od swej żony, czy na statku wywieszono biały czy też czarny żagiel (biały- Izolda na pokładzie, czarny- nieudana próba przywiezienia Izoldy). Gdy tylko dowiedział się, że jest to żagiel czarny (kłamstwo żony), wyzionął ducha.

3. Śmierć Izoldy oraz wyrastający głóg:
Kiedy Izolda dotarła do komnaty, w której leżał martwy Tristan położyła się obok niego i również umarła (mimo pełnego zdrowia).
Kiedy pochowano obok siebie kochanków od grobu Tristana w kierunku grobu Izoldy wyrósł głóg, który połączył miejsca spoczynku bohaterów. Za każdym razem, kiedy przycięto głóg odrastał na nowo kolejnego dnia.