Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-11T15:08:02+01:00
X - cena ołówka
x + 0,95 - cena zeszytu

x + x + 0,95 = 2,75
2x = 2,75 - 0,95
2x = 1,8
x= 0,9 - cena ołówka w złotówkach
x + 0,95 = 0,9 + 0,95 = 1,85 - cena zeszytu w złotówkach

Odp.: Zeszyt kosztuje 1,85 zł, a ołówek 0,9 zł
1 5 1
2010-02-11T15:09:26+01:00
(2,75zł-0,95zł):2=1,80zł:2=0,90zł -- ołówek
0,90zł+0,95zł=1,85zł - zeszyt