Odpowiedzi

2010-02-11T15:44:31+01:00
#2x up
naucz się poprawnie czytać pytania, i poprawnie pisać odpowiedzi.

Samochód przewożący meble pali średnio 16 l benzyny bezołowiowej 98 na 100 km.Litr benzyny kosztuje 4,30 zł.Ile kosztuje benzyna ,którą ten samochód spalił na dystansie 75 km?

1km = ?
16l -> 100 km /:100
0,16l -> 1km /*75
12l -> 75 km
1 litr -> 4,30 zł
12*4,30 -> 51,6zł

Odp: Benzyna kosztuje 51,6zł
2010-02-11T15:44:38+01:00
16×4,3=68,8zł

75km=¾z 100km
¾ ze 68,8zł=51,60zł
odp/. na tym dystansie spalił za 51,60zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T15:45:16+01:00
75km=0,75
1l=4,30zł

16x0,75=12
12x4,30=51,60zł

licze na naj