Pan Jan jadąc samochodem spala 6,5 litra na 100 km. Ktoregos dnia pan jan mial ochote pojechac z domu do stadniny (40 km w jedna strone) i z powrotem.
Litr paliwa kosztuje 4,80 zł. Ile pan jan wykorzystal paliwa jadac w dwie strony?
Ile to kosztowało

3

Odpowiedzi

2010-02-11T16:22:29+01:00
Pan Jan jadąc samochodem spala 6,5 litra na 100 km. Ktoregos dnia pan jan mial ochote pojechac z domu do stadniny (40 km w jedna strone) i z powrotem.
Litr paliwa kosztuje 4,80 zł. Ile pan jan wykorzystal paliwa jadac w dwie strony?
Ile to kosztowało

100 km -> 6,5l :/100
1km -> 0,065l /*40*2
80km -> 5,2l
4,80zł -> 1l /*5,2
24,96zł -> 5,2l

Zużył 5,2 litrów paliwa i kosztowało go to 24,96zł
2010-02-11T16:24:55+01:00
2*40 km.=80 km.
100km. = 6,5l.
80 km. = 8*0,65l.
80 km. = 5,2l.

80km. = 5,2l*4,80zł
80km. = 24,96

Odp. Wykorzystał paliwa 5,2l., kosztowało go 24,96zł.
2010-02-11T16:33:19+01:00
Wykorzysta 5,2, a zapłaci 24 zł i 96 gr (24,96)