Jeden metr z pewnej wykładziny kosztuje 27zł.
Szerokość tej wykładziny wynosi 2,5 metra.
Czy 100 zł wystarczy na zakupienie
półtora metra bierzącego tej wykładziny?

Całą powierzchnię działki obsadzono burakami.
Ile opakowań nasion kupiono,
jeżeli jedno opakowanie wystarczy na obsianie
2m kwadratowych powierzchni.

pomozcie dam naj

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T18:59:27+01:00
1m²-27zł

Pole wykładziny, którą chcemy zakupić : 1,5*2,5=3,75m²

1m²-27zł
3,75m²-x
x=101,25zł

Czyli zabraknie nam 1,25zł

W drugim zadaniu wydaje mi się, że za mało danych :)
Nie podano powierzchni działki :P