Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T19:28:44+01:00
Cena 1 kg gruszek: x
cena 1 kg śliwek: 9/14x

4 razy 9/14x +3x = 39
2 cale i 4/7x + 3x =39
5 calych i 4/7x = 39 / : 5 calych i 4/7
x = 7

7 razy 9/14 = 4,5

7 - 4,5 = 2,5

Odp. O 2,5 zl jest drozszy 1 kg gruszek od 1 kg sliwek.
4 2 4