Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T19:29:33+01:00
Dziura ozonowa to ubytek w warstwie ozonu ochraniającego kulę ziemską. Powstaje ona w wyniku wydzielania się do atmosfery freonów. Dziura ozonowa powoduje przedostawanie się na powierzchnię ziemi promieniowania ultrafioletowego, które jest niebezpieczne dla organizmów żywych.

Efekt cieplarniany - ocieplenie się klimatu. Powstaje w wyniku uwalniania się do atmosfery dwutlenku węgla. Powoduje podwyższenie temperatur, co za tym idzie, topnienie lodowców i podwyższanie się poziomu wód powierzchniowych.
2010-02-11T19:29:57+01:00
Dziura ozonowa - ubytek w ozonosferze. Wywołany działaniem niektórych gazów (freon). Powoduje zwiększenie ilości promieniowania nadfioletowego, które dociera do powierzchni Ziemi i wywołuje różne schorzenia u ludzi.

Efekt cieplarniany - to ocieplanie klimatu pod wpływem gazów docierających się do atmosfery takich jak dwutlenek węgla. Powoduje topnienie lodowców, zwiększanie się obszarów pustynianych i przemieszczanie się stref klimatycznych.
2010-02-11T19:33:25+01:00
Dziura ozonowa- to spadek stężenia ozonu w statosferze w atmosferze. w wyniku dzialalnosci czlowieka grubosc warstwy ozonowej znacznie sie zmniejszyla . przez nia do ziemi dociera wieksza ilosc promieniowania nadfioletowego przyczyniajaca sie m. in. do zwiekszenia zachorowan na nowotwory skory.

efekt cieplarniany - atmosfera ziemska musi dzialac jak szklarnia aby w kosmos nie ulatywaly zbyt duze ilosci ciepla . w przeciwnym razie temp. powietrza w ciagu doby bylaby tak duza jak na ksiezycu co uniemozliwiloby zycie na ziemi . atmosfera utrzymuje temperature powietrza na wzglednie stalym poziomie. niekozystnym zjawiskiem jest zwiekszenie efektu cieplarnianego ktorego skutkiem moga byc zmiany klimatyczne


prosze moze troche dlugo ale na ten temat nie potrafie krotko