Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T12:10:10+01:00
Policzmy ile zapłacił za artykuły:
15 dag = 0,15 kg
2,60 zł/100g = 26zł/kg
0,15kg × 27,80 zł/kg + 0,25kg × 26zł/kg = 4,17zł + 6,5zł = 10,67zł

Jeżeli zapłacił banknotem 20zł to otrzymał reszty:
20zł - 10,67zł = 9,33zł

Odp. Nie wystarczy mu reszty na zakup bombonierki za 9,50zł.
1 5 1
2010-02-12T12:15:39+01:00
15 dag = 0.15 kg
27. 80 zł x 0.15 kg = 4.17 zł - cena kupionej chałwy

0.25 kg = 25 dag= 250 g
250g = x
100 g = 2.6 zł
650 = 100x / 100
x = 6,5 zł - cena za orzechy kupione

4,17 zł + 6,5 zł = 10, 67 zł
10, 67 + 9.50 = 20. 17 zł

Odp. Maciek nie może kupić bombonierki za 9,50zł za tą reszte.
1 5 1
2010-02-12T13:05:25+01:00
Dane
a=27,80zł/kg*0,15kg=4,17zł (kwota za chałwę)
b=2,60zł/100g=26zł/kg*0,25kg=6,50zł (kwota za orzeszki)
c=20zł (kwota jaką posiadał)
szukane
x=? (reszta z banknotu)
rozwiązanie
x=c-(a+b)
x=20zł-4,17zł+6,50zł=20zł-10,67zł=9,33zł
odpowiedź
Maciek na zakupy wydał 9,33zł więc nie wystarczy mu pieniędzy na bombonierkę za 9,50 zł

pozdrawiam :)
1 5 1