1.Uzupełnij wypowiedź.

Dyndalski i Cześnik pisali _____. Miał on być od_________ do ___________. Celem tej korespondencji było______________________________________.2.Rozprawka, czy Zemsta może rozbawić współczesnego nastolatka.
Tylko argumenty. Przynajmniej 4 ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T13:18:50+01:00
1. Dyndalski i Cześnik pisali list milosny . Miał on być od Klary do Wacława. Celem tej korespondencji było to że Częśnik był łasy na majątek Podstoliny i dlatego chcial sie z nią ożenić , niestety Podstolina czuła coś do Wacława, aby nie stał im na drodze Częśnik postanowia jak najszybciej ożenić go z klarą.Po zawarciu związku małżeńskiego Podstolina, oświadczając, że cały jej majątek przepisany został na Klarę, która miała go przejąć w dniu ślubu.

2. -Mnie szczególnie śmieszą , bardzo wyolbrzymione cechy charakterów postaci na tle nieistotnych w gruncie rzeczy konfliktów, jakie się pomiędzy nimi rozgrywają. Cześnik i Rejent toczą spór o prawo do naprawy niszczejącego muru, dzielącego zamek na dwie części, gotowi są do wszelkich możliwych podstępów aby tylko pokonać przeciwnika. Ważne jest zwycięstwo nad nie lubianym sąsiadem, zaś rzekoma istota konfliktu, czyli mur, jest tylko pretekstem do walki.
-Równie zabawne są sercowe kłopoty bohaterów "Zemsty". Starania Wacława o rękę Klary, zabiegi Cześnika o małżeństwo z Podstoliną czy wreszcie niecne intrygi Rejenta wplątują bohaterów w szereg niezwykłych sytuacji, choć ostatecznie wszystko szczęśliwie się kończy.
-Źródłem ogromnej wesołości jest język "Zemsty", np. rozmowy Klary z Papkinem lub sytuacja, gdy Cześnik dyktuje Dyndalskiemu list do Wacława. Dialogi są niezwykle żywe i barwne, język postaci zróżnicowany, często zdarzają się zaskakujące wyrażenia.

Mysle że może coś ci sie z tego przyda:)
3 3 3