Odpowiedzi

2010-02-12T16:27:31+01:00
50 dag-0,5kg
7,18zł:2=3,59zł-na 2 poniewaz o,5kg +o,5kg=1kg, 1kg składa sie z 2 x0,5kg dlatego na 2
4,31zł-3,59zł=0,72zł
Odp. Marchewka kosztowała 72 grosze.
2010-02-12T17:00:05+01:00
2010-02-12T17:13:11+01:00
50dkg=1/2kg
7,18zł*1/2=3,59zł (kwota za 50dkg twarogu)
4,31zł-3,59zł=0,72zł (cena marchewki)

0,45kg marchewki kosztowało 0,72zł czyli 72grosze