Witam wszystkich rozwiazujacych ;) otóż mam problem z zadaniami 16; 1,2,3,5 prosze was o jakies wskazowki omowienie tych zadan aby byly one zrozumiale;) Pilne ;) dam naaaj na 100% pozdrawiam ;] w zalaczniku zostawiam te zadania i klucz odp na skanach ;)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T10:59:46+01:00
Zadanie 16
a) 0,037 0,0037
-------=-------- = 0.0037% te przerywane linie to kreska
1000 100 ułamkowa

b) 100%-99,8%=0,2%

0,2 2
-----=-------=2 promile
100 1000

zadanie 1
a) 15/100 = 1,5 ten znak / to tez kreska ulamkowa
10+1,5=11,5
20/100=0,2
11,5razy0,2=2,30 a jak pisze razy to znaczy ze tam jest
11,5+2,30=13,8 znak mnozenia

b) 20/100=0,2
0,2 razy 120=96
120-24=96
30/100=0,3
96 razy 0,3=28,8
96-28,8=67,20

c) 80/100=0,8
0,8 razy 45=36
15/100=0,15
36 razy 0,15=5,40
36+5,40=41,40

d)20/100=0,2
0,2 razy 35 = 7
35+7=42
60/100=0,6
42 razy 0,6=25,2

zaranie 2
40/100=0,4
0,4 razy 40%=16%

zadanie 3
a)100%+30%=130%
130/100 razy 40%=52%
130%+52%=182%
182%-100%=82%

b) 100%+20%=120%
120/100 razy 50%=60%
120%-60% =60%
100% -60%=40%

zadanie 5
a)120/100 razy a = 18,6
1,2a =18,6 podzielic obie strony przez 1,2
a=15,5

b)100,05/100 razy a = 20,01
1,0005a=20,01 podzielic obie strony przez 1,0005
a=20

c)100%-30%=70%
70/100 razy a =3,92
0,7a =3,92 podzielic obie strony przez 0,7
a=5,6

d)100% - 0,6% = 99,4%
99,4/100 razy a =576,52
0,994a = 576,52 podzielic obie strony przez 0,994
a=580


no to chyba byloby na tyle jak czegos nie wiesz to napisz i zapytaj napewno odpisze ;)
2010-02-13T11:29:42+01:00
A)0,037 promila = 0,0037 %
Odp.:To 0,0037% europejczyków.
b) 100%-99,8%=0,2%
0,2% = 2 promile
Odp.: To 2 promile mieszkańców Polski.
zad.1.
a) 15/100 = 1,5
10+1,5=11,5
20/100=0,2
11,5*0,2=2,30
11,5+2,30=13,8

b) 20/100=0,2
0,2*120=96
120-24=96
30/100=0,3
96*0,3=28,8
96-28,8=67,20

c) 80/100=0,8
0,8*45=36
15/100=0,15
36*0,15=5,40
36+5,40=41,40

d)20/100=0,2
0,2*35 = 7
35+7=42
60/100=0,6
42*0,6=25,2

zad.2.
40/100=0,4
0,4*40%=16%

zad.3.
a)100%+30%=130%
130/100*40%=52%
130%+52%=182%
182%-100%=82%

b) 100%+20%=120%
120/100*50%=60%
120%-60% =60%
100% -60%=40%

zad.5.
a)120/100*a = 18,6
1,2a =18,6 |:1,2
a=15,5

b)100,05/100*a = 20,01
1,0005a=20,01 |:1,0005
a=20

c)100%-30%=70%
70/100*a =3,92
0,7a =3,92 |:0,7
a=5,6

d)100% - 0,6% = 99,4%
99,4/100*a =576,52
0,994a = 576,52 |:0,994
a=580