Zadanie pierwsze .
Woda stanowi około 0,9 masy świeżych grzybów .Suszono 2,5 kg grzybów.
Wyparowało osiem dziewiątych wody . Ile ważyły suszone grzyby ?


Prosze o pełne rozwiązanie zadania .

drugie zadanie.
Firma Mixmax kupiła 20 kg rodzynek , 12kg migdałów oraz 14kg orzechów.Kilogram rodzynek kosztował 6,70zł,migdałów -40zł , a orzechów 23,50zł . Bakalie wymieszano i zapakowano w woreczki , po 200g do każdego . Jaka powinna być cena jednego woreczka bakalii,aby na każdym firma Mixmax zarobiła złotówke (nie licząc kosztów pakowania ani kosztów woreczków) .



Dziaa z góry : dd

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-11T22:50:43+02:00
1.
2,5 * 0,9 = 2,25
2,25 * 8/9 = 2
2,5 - 2 = 0,5

odp. suszone grzyby ważyły 0,5kg

2.
1kg rodzynek - 6,70zł za 20kg * 6,70 = 134 zł
1kg migdałów - 40 zł za 12 kg * 40 = 480 zł
1kg orzechów - 23,50zł za 14 kg * 23,50 = 329 zł

zamieniam kg na gramy
:
rodzynki: 20kg *1000 = 20000g
migdały:12kg * 1000 = 12000g
orzechy:14kg *1000 = 14000g

razem: 20000g+14000g+12000g = 46000g
46000g : 200g = 230 - woreczków

bakalie kosztują razem:
134zł + 480zł + 329zł = 943 zł

cena 1 paczki: 943zł : 230 woreczków = 4,10zł
doliczam 1zł
4,10zł + 1zł = 5,10zł

odp. woreczek bakalii powinien kosztować 5,10 zł
2009-10-11T23:06:20+02:00
Zad 1. 2,5 * 0,9 = 2,25
2,25 * 8/9 = 2
2,5 - 2 = 0,5

odp. suszone grzyby ważyły 0,5kg

zad2.
1kg rodzynek - 6,70zł
20kg * 6,70 = 134 zł
1kg migdałów - 40 zł
12 kg * 40 = 480 zł
1kg orzechów - 23,50zł
14 kg * 23,50 = 329 zł

1kg=1000g
rodzynki: 20kg *1000 = 20000g
migdały:12kg * 1000 = 12000g
orzechy:14kg *1000 = 14000g

policzmy ile bedzie to razem:
20000g+14000g+12000g = 46000g
46000g : 200g = 230 - woreczków

wszystkie kosztują razem:
134zł + 480zł + 329zł = 943 zł

cena 1 paczki:
943zł : 230 woreczków = 4,10zł
doliczam zarobku 1zł
4,10zł + 1zł = 5,10zł

odp.Jeden woreczek bakalii powinien kosztować 5,10 zł