Gospodarz miał łąkę o powierzchni 2,4 ha . Podzielił tę łąkę na na działki rekreacyjne po 20 arów każda . Cztery działki przylegające do lasu sprzedał po 15zł za 1m kwadratowy , a pozostałe działki po 10 zł za 1 m kwadratowy. za jaka kwotę gospodarz sprzedał łąkę?
pliska pomocy help

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T21:14:36+01:00
2,4ha = 240a
240a : 20a = 12 - tyle było działek
20a = 2000m kwadratowych
2000m kwadratowych ∙ 15 zł = 30000zł - tyle kosztowała 1 działka przy lasku
30000zł ∙ 4 = 120000zł - tyle kosztowały wszystkie działki przy lasku
12 - 4 = 8 - tyle było pozostałych działek
2000m kwadratowych ∙ 10 zł = 20000zł - tyle kosztowała 1 zwykła działka (czyli nie przy lasku)
20000zł ∙ 8 = 160000zł - tyle kosztowały wszystkie zwykłe działki
120000zł + 160000zł = 280000zł - tyle kosztowały wszystkie działki razem
Odp. Gospodarz sprzedał łąkę za 280 000 złotych.
6 4 6
2010-02-12T21:16:03+01:00
2,4 ha = 240 a
240 : 20 = 12 - ilośc wszstkich działek
20a * 100 = zamiana na m kwadratowe
4 * 2000 * 15 = 120000 tyle zarobił na działka znajdyjących sie pod lasem.
12- 4 = 8 - tyle działek zostało
8 * 2000 * 10 = 160000

120000 + 160000 = 280000 - tyle zapłacił za wszystko.

Jeszcze jak coś nie rozumiesz, to pisz. ;)
Pozdrawiam!
4 4 4
2010-02-12T21:19:06+01:00
2,4*100 = 240 arów
240 / 20 = 12 działek

20 arów - 2000 m²

4*15 = 60
60*2000=120 tys zł za te 4 działki przylegające do lasu.

Zostało nam 8 działek.
8*10 = 80

80*2000 = 160 tys zł


120,000 zł + 160,000 zł = 280,000 zł
4 2 4