Odpowiedzi

2010-02-13T13:04:36+01:00
102x1,5=153l
153:1,7=90

Odp.taką ilością oleju można napełnić 90 butelek o pojemności 1.7l


15kg-46,50 zł
46,50:15=3,1

Kilogram cukru kosztuje 3,10 zł
2 3 2
2010-02-13T13:08:42+01:00
Zad 1
102 butelki * 1.5l = 153l
153l : 1,7l = 90
Czyli 90 butelek..:D Chyba..
Zad 2
46,50 zl : 15kg= 3,10 zl
1 kg cukru kosztuje więc 3,10 zl.. Chyba..
Proszę bardzo..:D
2 3 2
2010-02-13T13:45:50+01:00
Zadanie 1
102 * 1,5 l = 153 l
153 : 1,7 = 90

Odp.Można napełnić 90 takich butelek .

Zadanie 2

46,50 zł : 15 = 3,10 zł

Odp .Jeden kilogram cukru kosztuje 3 ,10 złote .

Proszę
Buzzy ;-)