Zad 1 Mama kupiła 35 dag szynki po 26,40 za kg i 6 rogali po 45 gr kazdy Ile zł zaplaci za zakupy

Zad 2 ile reszty otrzeyam mama z 50 zł kupując 45 dag cukierków czekoladowych po 23,80 zl za kg i 30 dag wisni w czekoladzie po 31,90 zl za kg Czy wystarczy jej na zakupienie 1,3 kg sernika w cenie 21,40 zł za kg

Zad 3 Mama kupiła 2,6 kg truskawek z czego 0,4 przeznaczyla na placek, 0,35 pozostalych na kompot a reszte na koktajl Ile dag truskawek przeznaczyla mama na koktajl

Z GORY BARDZO BARDZO DZIEKUJE

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T15:19:11+01:00
Zad.1
0,35*26,40=9,24 zł - szynka
6*0,45=2,70 zł-rogale
2,70+9,24=11,94 zł - razem
Odp. Mama zapłaci za zakupy 11,94 zł.

Zad.2
0,45*23,80=10,71 zł - cukierki czekoladowe
0,30*31,90=9,57 zł - wiśnie w czekoladzie
1,3*21,40=27,82 zł - sernik

10,71+9,57=20,28 zł - za cukierki i wiśnie
50-20,28=29,72 zł - reszta
Odp. Mama otrzyma 29,72 reszty i wystarczy jej pieniędzy, aby kupić sernik za 27,82 zł.

Zad.3
0,4*2,6=1,04 - placek
2,6-1,04=1,56 - pozostałe
0,35*1,56=0,546 - kompot
1,56-0,546=1,014 kg=101,4 dag - koktail
Odp. Mama przeznaczyła na koktail 101,4 dag truskawek

* - razy
:)
3 5 3
2010-02-13T15:22:15+01:00
1. 0,35×26,4 + 6×0,45= 9,24+2,7=11,94

2. 50 - ( 0,45×23,80 + 0,3×31,90) = 50 - (10,71 + 9,57) = 50 - 20,28 = 29,72
a sernik kosztuje 1,3×21,40= 27,82 29,72-27,82 = 1,9 starczy na sernik i zostanie 1,90 zł reszty

3. 0,4×2,6=1,04 truskawki na placek
2,6-1,04=1,56 tyle pozostaje
0,35×1,56=0,546 truskawki na kompot
1,56-0,546=1,014 kg=101,4 dag - tyle na koktajl
2 3 2
2010-02-13T15:22:17+01:00
Zad 1

35 dag = 0,35 kg

0,35*26,40 =9,24 zł

6*0,45=2,70 zł

9,24+2,70=11,94 zł

Odp.: Za zakupy zapłaci 11,94 zł

Zad 2
45 dag = 0,45 kg

30 dag= 0,3 kg

0,45*23,80=10,71 zł

0,3*31,90=9,57 zł

10,71+9,57= 20,28 zł 50 zł-20,28zł=29,72 zł

1,3*21,40=27,82 zł 29,72 zł-27,82 zł= 1,90 zł

Odp. Starczy jej na zakupienie sera i zostanie 1,90 zł reszty.


Zad 3

2,6 kg - 0,4 kg= 2,2 kg

2,2 kg - 0,35 kg = 1,85 kg

1,85 kg = 185 dag

Odp. : Na koktajl mama przeznaczyła 185 dag truskawek.

Proszę ;)
2 3 2