Odpowiedzi

2010-02-13T17:54:33+01:00
1,5dm = 0,15 m
0,15²=0,0225m² - powierzchnia płytki


4,5m*1,8m = 8,1m² - powierzchnia korytarza

3,45m*2,25m= 7,7625m² - powierzchnia łazienki

8,1m² + 7,7625m² = 15,8625m² - powierzchnia korytarza i łazienki łącznie

15,8625m² / 0,0225m² = 705

Odp. Pan Adam zużył 705 płytek.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T17:57:05+01:00
4,5m=45dm
1,8m=18dm
3,45m=34,5dm
2,25m=22,5dm

płytka: 1,5*1,5=2,25dm²
korytarz: 45*18=810dm²
łazienka: 34,5*22,5=776,25dm²
810dm²+776,25dm²=1586,25dm²

1586,25 / 2,25 = 705

Odp. Pan Adam zużył 705 płytek.
1 5 1
2010-02-13T18:11:32+01:00
1,5dm =0,15m
P = 0,15m × 0,15m = 0,0225m² - pole 1 płytki
Poole korytarza :
a = 4,5m
b = 1,8m
P = 4,5m × 1,8m = 8,1m²
Pole łazienki:
a = 2,25m
b = 3,45m
P = 2,25m × 3,45m = 7,7625m²
8,1m² + 7,7625m² = 15,8625m²
15,8625m² : 0,0225m² = 705
Odp : Pan Adam wykorzystał 705 płytek.