Jak ktos zrobi mi wszystkie zadania z wszystkimi obliczeniami daje naj.Zadania prosze podpisywac beda 4 zadania.Prosze pisc tez odpowiedzi do zadan.Jak by co można obliczenia przesyłac na maila [email protected]

1.Działka ma kształt prostokąta,który na mapce w skali 1;100000 ma;
Długość-0,3 cm
Szerokość-0,1cm
Oblicz rzeczywiste wymiary działki oraz jej powierzchnię.

2.Krawcowa szyła chusty dla zespołu wokalnego w kształcie trójkąta równoramiennego o dłużyszm boku równym 80 cm.
Ramię trójkątnej chusty dla zespołu stanowi pięć ósmych długości danego boku.Ile metrów taśmy ozdobnej potrzebuje krawcowa na obszycie boków 15stu chust?

3.Za 3,5metra mama zapłaciła 54,25 zł.Ciocia potrzebuje 2,4 metra tego materiału.Ile edize kosztować materiał kupiony prze ciocię?

4.Marcin kupił dla gości3,6 kg bananów.Dla dzieci przeznaczył trzy czwarte owoców.Ile kg bananów zjedli dosrośli?


2

Odpowiedzi

2010-02-14T09:28:47+01:00
Zad 1
a - długość = 0,3 cm
b - szerokość = 0,1 cm
w rzeczywistości
a = 0,3 razy 100000 = 30000 cm = 300 m
b = 0,1 razy 100000 = 10000 cm = 100 m
P - pole działki = 300 razy 100 = 30000 m² = 3 ha
zad 2
c - dłuższy bok = 80 cm
a - ramię = 80 razy 5/8 = 400/8 = 50 cm
obwód jednej chusty = 2a + c = 2 razy 50 + 80 = 100 + 80 = 180 cm
180 razy 15 = 2700 cm = 27 m tasmy potrzeba na 15 chust
zad 3
3,5 = 54,25
2,4 = x
x = 2,4 razy 54,25/3,5 = 130,2/3,5 = 37,20 zł
zad 4
3,6 razy 3/4 = 3,6 razy 0,75 = 2,7 kg
dorośli zjedli 3,6 kg - 2,7 kg = 0,9 kg bananów
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T09:30:04+01:00

1.Działka ma kształt prostokąta,który na mapce w skali 1;100000 ma;
Długość-0,3 cm
Szerokość-0,1cm
Oblicz rzeczywiste wymiary działki oraz jej powierzchnię.
1:100000
Długość:100000*0,3=30000cm= 300m
Szerokość:100000*0,1=10000cm = 100m
P 300*100=30000m²


2.Krawcowa szyła chusty dla zespołu wokalnego w kształcie trójkąta równoramiennego o dłużyszm boku równym 80 cm.
Ramię trójkątnej chusty dla zespołu stanowi pięć ósmych długości danego boku.Ile metrów taśmy ozdobnej potrzebuje krawcowa na obszycie boków 15stu chust?

a=80cm
b=80cm*5/8=50cm
ob=80+50*2=180
180*15=2700cm czyli 27m
potezbuje 27m

3.Za 3,5metra mama zapłaciła 54,25 zł.Ciocia potrzebuje 2,4 metra tego materiału.Ile edize kosztować materiał kupiony prze ciocię?

54,25:3,5=15,5=tyle za jeden metr
15,5*2,4=37,2zł
Ciocia zapłaciła 37,2zł


4.Marcin kupił dla gości3,6 kg bananów.Dla dzieci przeznaczył trzy czwarte owoców.Ile kg bananów zjedli dosrośli?
3/4=0,75
3,6*0,75=2,7
3,6-2,7=0,9
dorośli zjedli 0,9kg owoców