Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-14T10:01:17+01:00
18,20 - 1kg szynki
x - 0,3kg szynki
x=5,46
za szynke zapłacił 5,46zł

11,26-5,46=5,8 z
czyli 5,80 zapłacił za 2/5kg sera
2/5kg - 5,8
1kg - x
x=14,50
odp. 1 kog sera kosztował 14,50 zł


Myśę, że dobrze, ale sprawdź wszystko.
1 5 1
2010-02-14T10:02:03+01:00
30dag=0,3kg
0,3x18,2zl=5,46zl
11,26zl-5,46zl=5,8zl
2/5kg=0,4kg
5,8zl:4=1.45zl
1,45zlx10=14,5zl
Odp.: Kilogram sera kosztował 14,5zl
;pp
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T10:05:01+01:00
Za 2/5 (ułamek) kg i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł.
Kilogram szynki kosztował 18,20 zł.
ile kosztował kilogram sera?

1kg szynki = 18,20zł
30dag = 18,20 * 0,3 = 5,46zł

11,26 - 5,46 = 5,80zł
5,80zł za 40dag sera
5,8 : 4 = 10dag
10dag = 1,45
1,45 * 10 = 14,50 zł za kilogram sera

Kilogram sera kosztował 14,50zł.

5 3 5