Sklep " Warzywko " cennik .

Jabłka - 1,30 zł / 1 kg
Pomidory - 6,40 / 1 kg
Gruszki - 3,50 / 1 kg
Ziemniaki 2,20 zł / opakowanie

Zadanie ;

Joanna kupiła w sklepie " Warzywko " 1,8 kg pomidorów i 1 kg gruszek. Jej sąsiadka Iwona kupiła w innym sklepie 2 kg winogron w reklamówce , za którą zapłaciła 60 groszy. Obie wydały tyle samo pieniędzy.Jaka była cena winogron ?

Proszę o dokładne obliczenia .

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T15:40:25+01:00
Pomidory - 1,8 * 6,40 = 11,52 zł
Gruszki - 3,50 zł
11,52 + 3,50 = 15,02 zł

Winogrona - 15,02 zł - 0,60 zł = 14,42 zł
14,42 / 2 (2 kg) = 7,21 zł

Odp. Cena winogron to 7,21 zł za 1 kg !
2 5 2
2010-02-14T15:41:59+01:00
6,4 * 1,8 = 11,52zł ( za pomidory)
3,50+11,52 = 15,02zł (za wszystkie zakupy)

15,02-0,60=14,42zł

Winogrona kosztują 14,42zł.
1 5 1
2010-02-14T15:42:31+01:00
1,8 kg * 6,40zł =11,52zł pomidory
3,50zł gruszki
=11,52 + 3,50 = 15,02 zł - zakupy Joanny

15,02zł - 0,60zł=14,42
2kg = 14.42zł
1kg=14,42 /2 =7,21zł
1kg=7,21 winogrona
1 5 1