Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T15:51:52+01:00
A)co pol roku czyli w ciagu 2 lat 4 razy beda naliczane odsetki po 3%
2000-100%
x-103%
x=2000*103/100=2060zł

2060-100%
x-103%
x=2060*103/100=2121,8zł

2121,8-100%
x-103%
x=2121,8*103/100=2185,454

2185.454-100%
x-103%
x=2185,454*103/100=2251,01762zł

b)co kwartal (3 miesiace) czyli 8 razy beda naliczane odsetki po 1,5%

2000-100%
x-101,5%
x=2000*101,5/100=2030zł

2030-100%
x-101,5%
x=2030*101,5/100=2060,45

2060,45-100%
x-101,5%
x=2060,45*101,5/100=2091,35675

2091,35675-100%
x-101,5%
x=2091,35675*101,5/100=2122,7271

2122,7271-100%
x-101,5%
x=2122,7271*101,5/100=2154,56801

2154,56801-100%
x-101,5%
x=2154,56801*101,5/100=2186,88653

2186,88653-100%
x-101,5%
x=2186,88653*101,5/100=2219,68983

2219,68983-100%
x-101,5%
x=2219,68983*101,5/100=2252,9851zł

c)co miesiac czyli 24 razy po 0,5%

2000-100%
x-100,5%
x=2000*100,5/100=2010

2010-100%
x-100,5%
x=2010*100,5/100=2020,05

2020,05-100%
x-100,5%
x=2020,05*100,5/100=2030,15025

2030,15025-100%
x-100,5%
x=2030,15025*100,5/100=2040,301

i tak jeszcze 20 razy sorka troche za duzoliczenia:) moze jest jakis krotszy sposob ale ja nie wiem:)

3 3 3
2010-02-14T15:59:19+01:00
Dane:
2000zł -kapitał początkowy
6%-oprocentowanie roczne
3% oprocetowanie na 1/2 roku
1,5% oprocentowanie kwartalne
0,5% oprocentowanie miesieczne

2000zł*3/100*4=60zł*4=240zł 2000zł+240zł=2240zł

2000zł*15/1000*8=30zł*8=240zł 2000zł+240zł=2240zł

2000zł*5/1000*24=10zł*24=240zł 2000zł+240zł=2240zł

Odp:Kapitał po upływie tych okresów bedzie taki sam.
9 1 9