Temat do zadania: Rozwiązywanie układów równań-zadania tekstowe. PROSZE O DOKŁADNE ROZWIĄZANIA!!!

Zad:Mirek i Jakub robili zakupy w tym samym sklepie. Mirek zapłacił 7zł za 2 chleby i 6 bułek, a Jakub 8.1zł za 3 chleby i 9 bułek. Czy chłopcy kupowali takie same pieczywo?

2

Odpowiedzi

2010-02-14T16:17:44+01:00
X- cena chleba
y-cena bułki

2x + 6y= 7
3x + 9y=8.1

2x + 6y= 7 I :2
3x + 9y=8.1

x + 3y=3.5
3x + 9y=8.1

x + 3.5 - 3y
3x + 9y=8.1

3(3.5 - 3y) =8.1
10.5 - 9y= 8.1 I- 10.5
-9y = -2.3 I:(-9)
y≈ 0.25

Odp:Chłopcy nie kupowali tego samego pieczywa.
  • Użytkownik Zadane
2010-02-14T17:37:42+01:00
Miałam to na sprawdzianie ;d

x- cena chleba
y-cena bułki

2x + 6y= 7
3x + 9y= 8.1

2x + 6y= 7 I :2
3x + 9y=8.1

x + 3y=3.5
3x + 9y=8.1

x + 3.5 = - 3y
3x + 9y =8.1

3(3.5 - 3y) =8.1
10.5 - 9y= 8.1 I- 10.5
-9y = -2.3 I:(-9)
y≈ 0.25

Wyszło nie że kupowali tego samego ;p