Odpowiedzi

2010-02-14T17:14:11+01:00
Moim zdaniem warto czytać książki. Mysle tak ponieważ sama je czytam i wiem ze nie jest to zły wybór. Dzięki temu że czytamy książki popełniamy coraz to mniej błędów ortograficznych ale także składniowych. Czytanie książek także kształtuje nasza wyobraźnię. Potrafimy więcej rozumieć z tego co czytamy.Potrafimy tworzyć dłuższe wypowiedzi. Mimo że czytanie książek zabiera nam dożo czasu to warto to robić gdyż pomaga nam to w życiu.
Myślę ze podane argumenty udowodniły to ze warto czytać książki.
7 2 7
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T17:26:53+01:00
W dzisiejszych czasach jeżeli już zdecydujemy sie na czytanie książek wybieramy tzw. audiobooki, które możemy odtwarzać w naszych telefonach komórkowych, mp3 i innych urządzeniach. Ja uważam, że czytanie książek jest lepsze od ich słuchania. Poniżej przedstawiam kilka argumentów, które potwierdzą postawioną przeze mnie tezę.
Książki mają w sobie pewnie urok, magie, której na pewno nie znajdziemy odsłuchując książkę w formie audio. Już samo przewracanie kartek wprawia nas w uczestniczenie w czytaniu, stajemy się nie tylko osobą, ktora czyta książkę ale również osobą, która w tym czytaniu uczestniczy i cos z niego bierze.
Kolejnym argumentem przemawiającym za, jest kreowanie wyobraźni, dzieki czytaniu, możemy rozwijać nasza wyobraźnie, wyobrażać sobie to co czytamy, przenieśc się w miejsce, które w danej chwili opisuje nam ksiązka, możemy stać się częścią opisanej histori. Audiobooki nie dostarczą nam takich emocji co książka. Ostatnim juz argumentem będzie wiedza. Książka dostarcza nam wiedzy na każdy temat i jeżeli tylko będziemy chcieli sięgnąc po nią będziemy na prawdę oczytanymi ludzmi, którzy będą posługiwali się wiedzą na każdy temat.
Podsumowująć, czytanie książek jest bardzo ważne nie tylko dla nas samych ale również dla naszego otoczenia. Czytanie kreuje pewne wzorce, wyznaca granice i pozwala rozwijac się nie tylko nam ale i naszej wyobraźni.
13 4 13