Odpowiedzi

2010-02-14T17:43:07+01:00
Jedną z najciekawszych powieści jaką miałam okazję czytać w ostatnim czasie, jest utwór Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy". Jest to książka o tyle interesująca, iż opowiada o losach grupki naszych rówieśników, którzy spędzaja wakacje w Olszynach.
Nie wiadomo, jak dziewczynka miała na imię, ponieważ wszyscy wołali na nią poprostu "Pestka". Miała około 13 lat. Mieszkała z rodzicami w Warszawie i była jedynaczką. Do Olszyn przyjechała z mamą, która miała złamaną nogę i musiała trochę odpocząć. Ojciec nie mógł jechać z nimi, ponieważ remontował mieszkanie i musiał pracować. Był architektem. Chodziła do klasy z Ulą Zalewską, która także spędzała wakacje w Olszynach.
Pestka była ładną dziewczynką o szarych oczach i czarnych włosach. Była wysportowana i miała ładną figurę
Pestka była zawsze radosna i usmiechnięta. Uparcie dążyła do wyznaczonego celu. Była ufna, o czym świadczy fakt, że pożyczyła Julkowi swój zegarek. Była także pewną siebie, rozgadaną optymistką. Zazdrosciła Uli, że to nie ją wybrał Zenek. Była przebojowa, przyjacielska i roztrzepana. Czasami zachowywała się jak chłopak i lubiła się bić. Była uczciwą i uczynną dziewczynką.
Moim zdaniem, Pestka moze budzić najwięcej sympatii spośród bohaterów powieści, głównie dzięki swojemu złożonemu charakterowi i ciągłemu optymizmow. Mimo iż wielu postrzegalo ją jako "chłopczycę", dla mnie Pestka stanowi świetny materiał na przyjaciółkę
18 3 18
2010-02-14T17:45:47+01:00
Pestka Ubyszówna - miała trzynaście lat. Przyjechała z mamą na wakacje. Bohaterka była energiczną bohaterką. Pestkę cechowała energiczność, stanowczość, odwaga oraz rezolutność. Nie myślała dużo, gdyż szybko działała. Pestka była bardzo praktyczna. Ula była jej przyjaciółką i dziwiła się dlaczego się wszyscy do niej uśmiechają.
Według Julka Pestka była podobna do chłopca. Pestka była pewna siebie, nie miała problemów i żyła pod opieką czułych i opiekuńczych rodziców. Dziewczynka była bardzo ładna i wysportowana. Chodziła na pływanie i dlatego była najlepsza z całej swojej klasy. Lubiła także bardzo jeździć na rowerze. Była bardzo dobrą i pilną uczennicą. Luiła gdzy ktoś zwracał na nią uwagę. Mimo tego, że dziewczynka kochała swoich rodziców to jednak nie lubiła się im zwierzać. Uważała, że matka nie bedzie umiała się z nią porozumieć i dogadać, ale jednak przejmuje sie ze bardzo.
12 4 12
Bohaterka byla energiczną bohaterką- powturzenie ;)
powtórzenie!!!!
dzieki xd
w 10 linijce od góry lubiła czy luiła haha