Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T17:59:20+01:00
Film "Efekt motyla" opowiada historię Evana Treborn, którego życie nie było usłane różami. W dzieciństwie miał zatargi z bratem swojej dziewczyny - Tommym, który wprowadzał zamęt do jego życia. Evan odkrywa jednak, że podobnie jak jego ojciec zamknięty w szpitalu psychiatrycznym, może zmieniać wydarzenia z przeszłości. Szybko jednak odkrywa, że każda zmiana na lepsze niesie też za sobą negatywne skutki. Zabawa w Boga dużo kosztuje.

Trzeba przyznać, że twórcom filmu udało się osiągnąć niesamowity, przytłaczający klimat. Widz jest ciągle zaskakiwany kolejnymi zwrotami akcji spowodowanymi działaniami Evana. Główny bohater z początku nie daje się zbytnio lubić, szczególnie przez jego czyny z dzieciństwa i wieku młodzieńczego, ale potem widz mu kibicuje, aby osiągnął wreszcie swój cel - związek z Kayleigh Miller.

Zmiany wydarzeń z przeszłości można próbować porównać do filmu "Powrót do przyszłości", ale "Efekt motyla" przedstawia to w sposób zupełnie inny i nie aż tak pozytywny. Wiele razy zastanawiamy się co by się stało, gdybyśmy zmienili pewne wydarzenia sprzed lat. Film ten dobitnie pokazuje, że jest to gra niebezpieczna i zupełnie nieprzewidywalna.

Końcówka filmu pozostawia pewien niedosyt. Jest to jednak pozytywne odczucie, bo w przeciwieństwie do większości produkcji rodem z Hollywood, nie jest to happy end.
1 5 1