×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Wyjaśnij swoimi słowami cytat ' człowieka można zniszczyć,ale nie można go pokonać '. Odnieś się do własnych spostrzeże.

Plis potrzebne na dzisiaj. ;)
2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-12T15:31:50+00:00
Wg mnie oznacza to że można człowieka zabić,upodleć,poniżyć ale nie można mu odebrać tego o co walczył, za co był w stanie oddać swoje życie czyli jego cel.To coś o co człowiek jest w stanie walczyć do upadłego i nikt ani nic nie jest w stanie mu przeszkodzić.
A puenta tego zdania wg mnie to że można człowieka zabić ale jego historia i to o co walczył pozostanie na wieki...
1 5 1
2009-10-12T15:35:22+00:00
Uważam, że człowieka nigdy nie można zupełnie złamać, można go jedynie ugiąć, ale nie do końca. przykładem tego zdania mogą być ludzie niepełnosprawni. Dążą oni do normalności psychicznej albo fizycznej. Nie chcą różnić się od ludzi pełnosprawnych. Nie lubią jak ktoś się nad nimi lituje lub robi z nich punkt obserwacyjny na przykład na ulicy lub w autobusie. Chcą normalnie pracować, żyć, czy też prowadzić samochód, co umożliwia im współczesna technika. Choć nie zawsze im się to udaje, to wciąż o to walczą, nie poddawają się. Marzą by w ich życiu gościło szczęście i radość. Cieszą się z każdej chwili spędzonej na tym świecie. Zawsze brną to postawionego przez siebie celu. Bardziej kochają przyrodę i wszystko co ich otacza od ludzi normalnych. Próbują zrobić wszystko, by być zadowolonym ze swojego życia i często to się im udaje. Ich życie zostało zniszczone poprzez uraz fizyczny lub psychiczny, a oni dzielnie walczą o zniwelowanie różnicy pomiędzy ludźmi pełno a niepełnosprawnymi. Jestem przekonany, że twierdzi tak większość z nas, a nie wielu ma inne zdanie na ten temat.
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci