Odpowiedzi

2010-02-14T23:00:00+01:00
W ostatnich dniach wojny trojańskiej Achilles wyzywa Hektora na pojedynek.Ten zaś zgadza się na walkę i wychodzi poza bramy Troi.
Rozpoczyna się pojedynek. Wojownicy stoją twarzą w twarz.
Rozmawiają. W ten Achilles bierze włócznię. Po chwili atakuje Hektora. Ten unika ciosu. Cały czas uderza Grek.Trojan broni się. Osłania się tarczą. Nagle Achilles skacze w kierunku księcia. Uderza w sam środek tarczy. Wojownicy ciągle walczą. Zadają cios za ciosem. Niespodziewanie Achaj łamie tarczą włócznie wroga.Popycha przeciwnika z całych sił. Hektor
odrzuca złamaną broń i wyciąga miecz. W tym czasie Achilles napiera na niego. Nagle Trojanin nogą łamię włócznię. Ciągle walczą na miecze. W ten Heros odpycha Hektora prawie upada. Grek szykuje się do następnego ciosu. Po chwili królewicz z zawzięcia naciera na przeciwnika. Trwa wyrównana walka. Nagle Hektor rani Achillesa. Pojedynkujący są zmęczeni.Trojanin atakuje Achillesa. Heros odpiera atak i jednocześnie odpycha Hektora. Ten upada. Wstaje i wciąż walczy. Książę opada z sił. Niespodziewanie Achilles wbija włócznię w ramię Hektora. Trojanin słania się na kolana. Po chwili Achilles zadaje drugi śmiertelny cios. Hektor pada martwy. Po tym Grek przywiązuje przeciwnika do rydwanu i odjeżdża.
W ten właśnie sposób kończy się życie następcy tronu trojańskiego. Achilles zaś pomścił śmierć swojego przyjaciela Patryklosa.