Odpowiedzi

2010-02-14T22:19:48+01:00
Za 2/5 kg sera i 30dag szynki zapłacono 11,26zł.
Kilogram szynki kosztował 18,20zł.
Ile kosztował kilogram sera ?
x - cena sera
2/5x+0,3*18,2=11,26
2/5x=11,26-5,46
2/5x=5,8
x=14,5
13 4 13
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-14T22:21:02+01:00
0,4 kg sera
0,3 kg szynki

0,4x + 0,3y = 11,26
y = 18,20

0,4x + 0,3*18,20 = 11,26
0,4x + 5,46 = 11,26
0,4x = 11,26 - 5,46
0,4x = 5,8 | :0,4
x = 14,5

Kilogram sera kosztował 14,5 zł

:)
18 4 18
2010-02-14T22:22:50+01:00
X - cena sera
y - cena szynki

2,5x + 0,3y = 11,26
y = 18,20

2,5x + 0,3*18,20 = 11,26

2,5x + 5,46 = 11,26

2,5x = 11,26-5,46
2,5x = 5,8 /:2,5
x = 2,32

spr (2,5*2,32)+(0,3*18,20) = 5,8 + 5,46 = 11,26
8 4 8