Odpowiedzi

2010-02-14T22:26:25+01:00
Śliwki są o 10 % tańsze od brzoskwiń. 2kg śliwek i 1 kg brzoskwiń kosztuje 14 zł .Znajdz ceny za 1 kg obu rodzajów owoców

x- cena brzoskwiń
2*(x-10%x)+x=14
2*90%x+x=14
1,8x+x=14
2,8x=14
x=5
Odp. 1 kg brzoskwiń kosztuje 5zł, a 1 kg śliwek kosztuje 4,50zł.
4 4 4
2010-02-14T22:28:01+01:00
B- cena kilograma brzoskwiń
0,9b- cena kilograma śliwek

2×0,9b+b=14
2,8b=14 //:2,8
b=5
0,9b=4,5
Odp.: Kilogram brzoskwiń kosztuje 5 zł, a kilogram śliwek 4, 50zł.
9 4 9
2010-02-14T22:36:10+01:00
X- cena brzoskwiń
x- 10%x=0,9x- cena śliwek
2*0,9x+x=14
1,8x+x=14
2,8x=14/:2,8
x=5zł - cena brzoskwiń
0.9*5=4,5zł cena śliwek
3 3 3