•Woda w twoim organizmie stanowi około 70% masy. Oblicz ile kg wody zawiera twój organizm.
Ważę: 51kg

•W 100 g ścieków powstających w zakładach przemysłu siarkowego stwierdzono obecność 500mg chlorków i 150mg siarczanów.Oblicz stężenie chlorków i siarczanów w ściekach.

•Oblicz ile gramów substancji znajduje się w 400 cm³6- procentowego roztworu o gestości 1,08 g/cm³

•Zakładając ,że twój organizm potrzebuje na dobę 2dm³ wody, oblicz jaki procent zapotrzebowania zaspokaja butelka wody mineralnej o objętości 750 cm³.

•Oblicz ile gramów soli i ile gramów wody potrzeba do otrzymania 500g 20- procentowego roztworu.

Daje tyle punktów bo według mnie te zadania są trudne.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T19:31:35+01:00
Woda w twoim organizmie stanowi około 70% masy. Oblicz ile kg wody zawiera twój organizm.
Ważę: 51kg

51kg - 100%
x kg - 70%

100x = 3570 kg
x = 35,7 kg
•W 100 g ścieków powstających w zakładach przemysłu siarkowego stwierdzono obecność 500mg chlorków i 150mg siarczanów.Oblicz stężenie chlorków i siarczanów w ściekach.
500mg = 0,5g
100g - 100%
0,5g - x%
x = 0,5*100/100=0,5%

150mg = 0,15g
100g - 100%
0,15g - y%
y = 0,15%

•Oblicz ile gramów substancji znajduje się w 400 cm³6- procentowego roztworu o gestości 1,08 g/cm³
gestosc = masa/ objetosc
najpierw policzymy jaka jest cala masa a potem zobaczymy ile to 6 procent z niej

masa = gestosc*objetosc
m = 400cm3 *1,08 g/cm3 = 432g

432g - 100%
xg - 6%
x = 6*432 / 100 = 25,92g

•Zakładając ,że twój organizm potrzebuje na dobę 2dm³ wody, oblicz jaki procent zapotrzebowania zaspokaja butelka wody mineralnej o objętości 750 cm³.

2dm3 = 2*10*10*10cm3 = 2000cm3
2000cm3 - 100%
750cm3 - x%
x = 37,5%

•Oblicz ile gramów soli i ile gramów wody potrzeba do otrzymania 500g 20- procentowego roztworu.
500g - 100%
x - 20%
najpierw policzymy ile tam bedzie substancji potem to odejmniemy od calej masy roztworu i bedziemi mieli mase wody i substancji ;)

x = 100g
500-100=400g
400g wody i 100g soli
9 4 9
2010-02-15T19:59:29+01:00
1.
51kg - 100%
x kg - 70%
x=51*70%/100%=35,7kg
organizm zawiera 35,7 kg wody
2.
mr=100g
mcl=500mg=0,5g
ms=150mg=0,15g
ccl=mcl*100%/mr=0,5g*100%/100g=0,5%
cs=ms*100%/mr=0,15g*100%/100g=0,15%
3.
V=400cm³
d=1,08g/cm³
cp=6%
ms=?
cp=ms*100%/mr
mr=d*V=1,08g/cm³*400cm³=432g
ms=cp*mr/100%=6%*432g/100%=25,92g
4.
V=2dm³
V1=750cm³=0,75dm³
V1*100%/V=0,75*100/2=37,5%
5.
mr=500g
cp=20%
ms=?
mw=?
cp=ms*100%/mr
ms=cp*mr/100%=20%*500g/100%=100g
mr=ms+mw
mw=mr-ms=500g-100g=400g
masa soli - 100g
masa wody - 400g
7 3 7
2010-02-16T00:31:54+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
•Woda w twoim organizmie stanowi około 70% masy. Oblicz ile kg wody zawiera twój organizm.
Ważę: 51kg
51kg-----100%
xkg------70%
x=70*51/100
x=35,7kg wody

•W 100 g ścieków powstających w zakładach przemysłu siarkowego stwierdzono obecność 500mg chlorków i 150mg siarczanów.Oblicz stężenie chlorków i siarczanów w ściekach.
500mg Cl⁻=0,5g Cl⁻
150mg SO₄²⁻=0,15g SO₄²⁻
100g ścieków------100%
0,5g Cl⁻-------------x%
x=0,5*100/100
x=0,5% Cl⁻

100g ścieków------100%
0,15g SO₄²⁻-------------x%
x=0,15*100/100
x=0,15% SO₄²⁻

•Oblicz ile gramów substancji znajduje się w 400 cm³6- procentowego roztworu o gestości 1,08 g/cm³
m=v*d
m=400*1,08
m=432g roztworu

Cp=ms*100%/mr
ms=Cp*mr/100%
ms=6*432/100
ms=25,92g substancji



•Zakładając ,że twój organizm potrzebuje na dobę 2dm³ wody, oblicz jaki procent zapotrzebowania zaspokaja butelka wody mineralnej o objętości 750 cm³.
2dm³ wody-----100%
0,75dm³ wody-----x%
x=0,75*100/2
x=25%

•Oblicz ile gramów soli i ile gramów wody potrzeba do otrzymania 500g 20- procentowego roztworu.
Z def.stęż.procent.
20g soli------100g roztworu
xg soli-------500g roztworu
x=20*500/100
x=100g soli
500g roztworu-100g soli=400g wody
Należy użyć 100g soli i 400g wody
4 4 4