Napisz list do kosmitów, w którym opowiesz o Ziemi i jej mieszkańcach. Minimum 10 zdań. NIE Z INTERNETU. sami, starannie ;) dzięki z góry :]

ps.: może być jak wygląda człowiek, albo, że Ziemia jest okrągła. XD banalne, ale to jest list do KOSMITÓW, więc sami rozumiecie.

2

Odpowiedzi

2010-02-15T19:36:13+01:00
Drodzy mieszkancy Marsa!
Jak pewnie widzicie ze swojej planety ,Ziemia jest w ksztalcie kuli.Wydaje sie wam pewnie , ze zycie na tej planecie jest bardzo interesujace. Oczywiscie zgadzam sie z wami. Codziennie prawie wstaje o 8, jem sniadanie i wychodze do szkoly. Jesli nie wiecie co to szkola- to budynek w ktorym zbiorowo sie uczymy. Miedzy innymi nudnej matematyki , polskiego, fizyki, chemi . Nie wiem czy wiecie co to sa za przedmioty ale sa wg mnie sa tak nudne ze nie warto o tym opowiadac. Po szkole przychodze do domu odrabiam lekcje i wychodze sie spotkac z przyjaciolmi. Nie wiem czy na waszej planecie sa samochody, ale podroz nimi strasznie skroca czas podrozy. np droge ktora pokonuje w ciagu pol godz pieszo, samochodem jade 10 min. Wiadomo dorosli nie chodza do szkoly bo juz to skonczyli tylko chodza do pracy by zarobic pieniadze na nasze utrzymanie.Zawodow jest duzo wiec nie starczylo by miejsca zeby to wszystko opisac. Zycie towarzyskie doroslych wyglada tak samo jak nasze, mlodziencze. Czesto razem cala rodzina jezdzimy w odwiedziny do naszych dalszych krewnych. Dla mnie to nuda ale czasami trzeba.
Mam nadzieje ze nas kiedys odwiedzicie, a moze opiszecie mi w liscie jak wyglada wasze zycie? Czekam z niecierpliwoscia na wasz list!
Monika
16 2 16
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-15T20:03:51+01:00
Napisze ci samą treść tego listu bo układ strony to chyba znasz.;] Pisze sama jakby co.

Drodzy Kosmici!
Piszę do was ten list, ponieważ wiem, że jesteście daleko od nas i chcę wam opowiedzieć jak wygląda życie na naszej planecie.
Nasza planeta to Ziemia. Oddychamy tlenem atmosferycznym poprzez płuca. Każdy z nas ma swój charakter, hobby, wygląd. Próbujemy traktować siebie z szacunkiem, chociaż nie wszyscy są tolerancyjni. Ludzie mogą być także innego pochodzenia i wyróżniają się w ten sposób przez inny kolor skóry np, w Afryce są Murzyni, którzy mają brązową skórę a my Polacy mamy białą. To znaczy nie dosłownie białą tylko jasną, chociaż możemy mieć też inną karnację czyli odcień. Każdy z nas w przyszłości musi założyć własną rodzinę. Rodzina to połączenie bliskich osób. Trudno to wytłumaczyć, ale rodzina składa się z mamy, taty, dziadka, babci czasem z cioci i wujka. Wszyscy w rodzinie sobie pomagamy, opiekujemy się bliskimi i wszystkimi, którzy mieszkają w domu.
Dużo by tu jeszcze mówić, więc napisze do Was jeszcze jeden lisy w odpowiedzi na wasz.

PS Przyślijcie mi zdjęcia z ostatniego pobytu nad morzem.
16 3 16